Newsletter

Galeria

Festiwal Literatury dla Dzieci

Za nami pierwszy Festiwal Literatury dla Dzieci. W trzy tygodnie maja załoga Cafe Szafe we współpracy z portalem "Czas Dzieci" miała przyjemność zorganizować i prowadzić przeszło sto spotkań, warsztatów i wydarzeń towarzyszących (pikniki, gry miejskie, czytanki) w trzech miastach (Kraków, Warszawa i Wrocław).

Gościliśmy Martina Widmarka (autora serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"), Aasę Lind, Michała Rusinka, Macieja Wojtyszkę (twórcę kultowej "Bromby") i Bohdana Butenkę (od Gapiszona). Dzieciom czytali prezydenci miast: Jacek Majchrowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Dutkiewicz, oraz Jan Miodek, Jerzy Bralczyk i Tomasz Schimscheiner. Byliśmy z dzieciakami w fabryce czekolady Wedla, na Targach Książki na Stadionie Narodowym, na tarasie krakowskiego "Sheratona" i w pięknym parku przy wrocławskim Teatrze Lalek. Głosami internautów wybraliśmy dziecięcą książkę roku 2013 - "Wszystkie moje mamy" Renaty Piątkowskiej z ilustracjami Macieja Szymanowicza.

Po tylu dniach pękających od wydarzeń jest rzeczą naprawdę trudną dokonać miarodajnego wyboru zdjęć. W niniejszej galerii prezentujemy Wam setkę, w większości autorstwa naszej niezmordowanej Ani Szymańskiej. Zapraszamy!

--------------------

Organizatorzy Festiwalu:

Cafe Szafe
Fundacja "Czas Dzieci"

Partnerzy Strategiczni:

Krakowskie Biuro Festiwalowe
Wrocławskie Promocje Dobrych Książek
Warszawskie Targi Książki

Patroni Honorowi:

UNICEF
Komitet Ochrony Praw Dziecka
Ambasada Szwecji w Polsce

12. urodziny Cafe Szafe

Dwuczęściowe, skrzypiące, pomalowane na niebiesko drzwi do Szafy otworzyły się po raz pierwszy na wielki świat w Święto Pracy 1 maja 2002 roku. Przez lata działalności, dzięki staraniom różnych osób powstała na roku Małej i Felicjanek klubokawiarnia muzyczno-literacka ze stałym i oddanym gronem bywalców.

Tegoroczna impreza urodzinowa dedykowana była im właśnie! Oto, co działo się 8-11 maja.

Cafe Szafe na 5. Conrad Festival!

W dniach 23-34 października 2013 Cafe Szafe miało zaszczyt gościć wydarzenia 5. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Odbyło się nocne czytanie z siedmioma gośćmi festiwalu i slam poetycki grupy Wyszehrad+.

Zapraszamy do oglądania minigalerii z tych spotkań! Autorem zdjęć jest Michał Ramus (www.michalramus.com) - dzięki za możliwość ich udostępnienia!

Dziadoween 2013 !!!

"-oween", bo wszyscy darzymy sympatią późnojesienne zabawy amerykańskich dzieci i chcemy zostać raz na rok umarlakami, przenieść się w świat głupawych hollywoodzkich horrorów, umalować gębę na biało, odwrócić świat na opak by uczynić go odrobinę znośniejszym.

"Dziado-", bo czujemy potrzebę "oswojenia" haloowen, uczynienia go mniej globalnym a bardziej lokalnym, słowiańskim - stąd ukłon w stronę "Dziadów" właśnie.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z imprezy jesieni na Felicjanek! Dziadoween fotografowała Gabi Blair

Targi Książki w Krakowie (24-27 października 2013)

Po raz kolejny Cafe Szafe miało zaszczyt gościć na krakowskich Targach Książki przy ul. Centralnej, gdzie mieliśmy swoje stoisko. Można się było napić kawy, oglądnąć wystawę nowych ilustracji do "Pinokia" autorstwa naszej właścicielki, Anny Kaszuby-Dębskiej, oraz wziąć udział w warsztatach projektowania książki.

Zapraszamy do oglądania galerii z tego wydarzenia!

Październikowy Open Mike

27 października jak co miesiąc odbył się u nas Open Mike - otwarta scena muzyczna. Impreza prowadzona z zapałem od trzech lat ma swoich oddanych fanów, którzy nie opuszczają okazji do niezobowiązującego grania w gronie przyjaciół. Tego wieczoru nie zabrakło też jednak nowych twarzy.

Zapraszamy do oglądania minigalerii z tego wydarzenia! Autorem zdjęć jest Igor Herzyk.

Wnętrza Cafe Szafe

W Cafe Szafe każdego urzeka coś innego. Można przychodzić tu od lat i nagle dostrzec niezwykły detal. Zobaczcie naszą galerię. Jeżeli macie własne ciekawe zdjęcia Cafe Szafe, prześlijcie, chętnie zamieścimy.

Cafe Szafe na planie nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Cafe Szafe użyczyło swojego wnętrza ekipie filmowej, która pracuje nad filmem "Anioł" opartym na prozie Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". W rolach głównych zobaczymy: Roberta Więckiewicza, Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Mariana Dziędziela, Kingę Preis, Izę Kunę, Iwonę Bielską, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego oraz Jacka Braciaka. Premiera 2014.


Gypsy Night - Andrzejki w Szafie (29 listopada 2012)

Tegoroczny wieczór Andrzejkowy był "czarujący pełen magi wróżami"! Po raz kolejny przyszły do nas TRZY wróżki i rozwijały nasze najgłębsze sekrety, odkrywając nasze marzenia i więcej...

- Panna M wróżyła z kart Tarota,
- Panna K wróżyła z wosku,
- Panna W wróżyła z dłoni.

Puszczaliśmy też lampiony nad Wisłą z naszymi marzeniami lub sekretami do uwolnienia. Osobiście zadedykowane lampiony puściliśmy do nieba na zakolu Wisły o umówionej godzinie - starczyło dla wszystkich chętnych!

Zapraszamy do oglądania galerii z wydarzenia:

Dziadoween 2012

Spontaniczna akcja łączenia tradycji halloween z rodzimymi dziadami po raz kolejny pod dachem Cafe Szafe! Rok temu były wróżby, dziwaczne stroje, zjadacze mózgów, "drinky" z zaświatów i liście na podłodze. Tym razem było chyba jeszcze lepiej!Zapraszamy do oglądania galerii z sobotniego wieczoru.

Ben Caplan na ostatnim koncercie w Krakowie!

Tuż przed powrotem do rodzinnej Kanady (14 października) swoje niepowtarzalne show dał w Cafe Szafe objawienie tegorocznej edycji Green Zoo Festiwal, wschodząca gwiazda północnoamerykańskiego folku i godny następca Toma Waitsa, człowiek z niespotykaną charyzmą i sceniczną siłą, charczący i ryczący, jedyny i niepodrabialny Ben Caplan!Sala pękała w szwach, a część osób obserwowała występ z zewnątrz przez okna! Zapraszamy do oglądania minigalerii z tego nietuzinkowego wydarzenia.

III święto ulicy Felicjanek

Już za nami coroczna fiesta na przyległej do lokalu ulicy! Jak zawsze Cafe Szafe była integralną częścią imprezy. O 14:00 otworzyliśmy targi handmade, gdzie każdy mógł znaleźć drobiazg dla siebie. Od późnego popołudnia na rozłożonej na ulicy scenie trwały koncerty. Zagrali Don't Ask Smingus, Victor Magnussen, Igor Herzyk i Teddy Jr. Nieczęsto zdarza się, by w jednym miejscu grali po sobie tacy muzycy! A to nie był koniec atrakcji tego wieczoru na Felicjanek.Zapraszamy do oglądania minigalerii:

Wnętrza Cafe Szafe po mini remoncie.

Szafa piękna, ładna i powabna - wszystko dzięki zgranej ekipie z Cafe Szafe. Pomalowane ściany, nowe pokrowce na kanapach, poduszki w szafach, a to dlatego żeby naszym klientom było miło, kolorowo i przyjemnie. ZAPRASZAMY!

16 Targi Książki w Krakowie X 2012

Jak co roku Cafe Szafe gościła ze swoim stoiskiem na Targach Książki. Jak co roku dziękujemy wszystkim za przybycie i fantastyczna atmosferę. Tym razem oprócz wystawy ilustracji do książki "Kierpce wianki obwarzanki" (Anny i Łukasza Dębskich) i zabaw plastycznych z dziećmi, zaprezentowaliśmy coś dla dorosłych - Projekt Szpilki i Kobiety z kręgu Brunona Schulza.

2 Targi Książki dla Dzieci w Krakowie 1-3 czerwca 2012

Cafe Szafe po raz drugi gościło na Targach Książki dla Dzieci. Na naszym stoisku promowaliśmy najnowsza książkę Ani i Łukasza Dębskich pt. "Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce". Dzieci częstowaliśmy obwarzankami. Były warsztaty, w których maluchy stworzyły ogromną mapę Małopolski, rysowaliśmy małopolska faunę i florę z bajkopisarzami. Można było podziwiać wystawę ilustracji do książki, a także dziecięce zakładki, a Pan Toti przygotował teatrzyk i pyszne ciasteczka.

Mini remont w Cafe Szafe - jesień 2011

Wszyscy dzielnie malowali, odnawiali i pucowali szafy w Szafie.
Wszystko hand-made.

Zwierzęcy Sylwester 2011

Dziękujemy wszystkim sylwestrowym biedronkom, byczkom, pszczółkom, motylkom, stonogom, kotkom, żyrafom, panterkom i innym fantastycznym stworom. Do zobaczenia!

SZAFOBRANIA w Cafe Szafe z Miastem Kobiet

Cafe Szafe razem z dwumiesięcznikiem Miasto Kobiet organizuje pierwsze w Krakowie cykliczne spotkania polegające na wymianie odzieży. Gorąco zapraszamy wszystkie Panie.

15 Targi Książki w Krakowie.

Podczas Targów na naszym stoisku odbywały się warsztaty bajkopisarzy.pl oraz warsztaty wokół książki LITEROZAGADKI Ani i Łukasza Dębskich prowadzone przez harcerki z 20 Krakowskiej Drużyny Harcerek „Dysk” im. Fryderyka Chopina. Dorośli w tym czasie odpoczywali przy pysznej czekoladzie, kawie i innych smakołykach. Zamienialiśmy się także książkami podczas drugiego Książkobrania w Cafe Szafe. Jak co roku na ścianach zawisły oryginały ilustracji Ania Kaszuby-Dębskiej.

Wernisaż EWY KOZYRY PAWLAK I PAWŁA PAWLAKA

Podczas 15 Targów Książki w Krakowie zorganizowaliśmy kolejną wystawę z cyklu "Polscy ilustratorzy". Tym razem gościliśmy wspaniałych artystów z Wrocławia.

DZIADOWEEN w Cafe Szafe 2011

Potwory bez granic! Wielka fuzja wschodu i zachodu!
Czarownice, wiedźmy, wilkołaki, zwierzołaki, wampiry, strachy spod łóżka... z SZAFY, z kominka, z pralki, zombie, zjadacze mózgów, upadłe dusze, mumie, mutanty, odmieńcy, brzydale, tofiki, diabły, anioły, elvisay, ghoule, orki, banshee, czarne wdowy, gremliny, gobliny, znani mordercy i ... ich koledzy, zwierzaki, klauny, i więcej naaa...
DZIADOWEEN, który miał miejsce w Cafe Szafe.


Książkobranie w Szafie sesja zdjęciowa.

Dzięki uprzejmości portalu Moje Miasto prezentujemy zdjęcia pomysłodawców idei Książkobrania. Pierwsza edycja zapowiedziana jest na 23 października 2011, kolejne co miesiąc.
Pomysłodawcy to Justyna Sekuła, Michał Rodak i Anna Kaszuba-Dębska.

Relacja z KSIĄŻKOBRANIA

Książkobranie zgromadziło ponad 50 osób chętnych na wymianę książek. KILKADZIESIĄT KSIĄŻEK ZMIENIŁO SWOICH WŁAŚCICIELI.

Radiofoniczne Kawowo Radiowo w Cafe Szafe

fot. radiofonia

OPEN MIKE w Cafe Szafe - otwarta scena muzyczna dla każdego

Co miesiąc w trzecią kolejną niedziele organizujemy OPEN MIKE czyli otwartą scenę muzyczną. Każdy muzyk i pasjonat śpiewania może zaprezentować swój talent na naszej scenie. Zapraszamy wszystkich utalentowanych bardziej lub mniej miłośników muzyki i śpiewu.

Rafał Grotesgue

Scena Cafe Szafe gości ciekawych artystów. Zdjęcia z występu Rafała Grotesque opowiadającego bajki tylko dla dorosłych.

1 Targi Książki dla Dzieci w Krakowie za nami.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z naszego stoiska targowego z czerwca 2011 roku. Na warsztatach prowadzonych przez Anię Kaszubę-Dębską i portal bajkopisarze.pl, tworzyliśmy najdłuższą książkę podróżniczą. Osiągnęliśmy długość 65 metrów.
Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Wernisaż ilustracji warszawskiej artystki Marii Ekier

Podczas jesiennych Targów Książki (2011) gościliśmy wspaniałych gości ze świata literatury dziecięcej.

Festiwal Toma Waitsa, Marzec 2011

niezapomniana impreza której nie da się opisać słowami, oby takich więcej.

PRL-owski Sylwester 2011

Dłuuga i dobra impreza w niesamowitym klimacie, zdjęcia mówią same za siebie. Zapraszamy na kolejne imprezy sylwestrowe w Cafe Szafe gdzie wrażeń nigdy nie brak

I Święto ul. Felicjanek

Ulica prawie tak nieduża jak sąsiadująca z nią Mała a jednak ma swoje święto i dobrze, bo to miejsce magiczne. Ukłony dla organizatorów.

Wernisaż wystawy Józefa Wilkonia

Spotkanie ze światowej sławy artystą, Józefem Wilkoniem, zwanym księciem polskiej ilustracji w otoczeniu prac do wznowionej "Księgi dżungli" wydawnictwa Media Rodzina.

Wernisaż Państwa Murawskich

Wernisaż małżeństwa Murawskich, medalistów IBBY za rok 2008 odbył się 27 listopada 2009r. o godz. 19:00 i w miłym towarzystwie przeciągnął do późnych godzin wieczornych.

Cafe Szafe na Targach Książki 2009

Podobnie jak w roku ubiegłym cztery dni targów upłynęły nam na spotkaniach z małymi, a także całkiem dorosłymi czytelnikami. Przy kawie i serniku odbywały się ożywione dyskusje.

O nas | Galeria | Gościli u nas | Anna Kaszuba-Dębska | Łukasz Dębski | księgarnia | archiwum | kontakt | księga gości
© 2018 - Cafe Szafe - Kawiarnia w Krakowie, ul. Felicjanek 10   kontakt »