Newsletter

Wydarzenia

19 lipca 2014 [sobota]: koncert - Smingus (akustycznie)

W sobotę 19 lipca z okazji 10. urodzin projektu Kraków Spy Map zagrała u nas formacja Smingus (kiedyś Don't Ask Smingus) - krakowska formacja rhythm-bluesowa ze słabością do folka, funku i poezji śpiewanej. Założony lata temu kwintet (swój debiutancki koncert zagrali w Szafie) odnotował występ na Rynku Głównym w Krakowie (sylwester 2012), Green Zoo Festival (maj 2012) i festiwalu "Tak Brzmi Miasto" w klubie Fabryka (14 czerwca br.); gościł wielokrotnie na antenie Programu III Polskiego Radia (audycje "Minimax" Piotra Kaczkowskiego i "Bielszy odcień bluesa" Jana Chojnackiego).

 

19 lipca usłyszeliśmy ich w Szafie w poniższym składzie:
 

David Molus (śpiew i gitary)
Tomasz Zapała (gitary)
Thymn Chase (śpiew i instrumenty klawiszowe)
Kris Bodzon (gitara basowa)

 

Album "Landslide" do odsłuchania:

http://dontasksmingus.bandcamp.com/album/landslide


https://myspace.com/dontasksmingus
pl-pl.facebook.com/smingusband
 

 

Spy Map to wyjątkowa seria map europejskich miast, która wydobyła z opałów już niejednego podróżnika. Klasyką stały się rozbudowane opisy miejsc wartych odwiedzenia, w których znajdują się nie tylko najciekawsze zabytki, ale (być może przede wszystkim) lokale odwiedzane najchętniej przez miejscowych - do jedzenia, do wypicia, do czytania i do tańca.

 

Krakowska edycja Spy Map ruszyła równe 10 lat temu i (jak można się domyśleć) od początku figuruje w niej Cafe Szafe. Można się spierać co do stopnia zgodności opisu z rzeczywistością ("A magical bar filled with fairy tale animals, furry freaky poets, whacked out musicians & local intellectual roalty" ), niepodrabialny pozostaje iście angielski humor i pozytywny przekaz płynący z wydawnictwa (weźmy taki słowniczek "najużyteczniejszych zwrotów", w którym znalazły się takie niezaprzeczalne podstawy polszczyzny, jak "A large of vodka = Pull LitR Vod-key", "That's not a kebab = Toe nyeh yes kebab", czy "Do you play a trumpet? = G-rash na tromp-sah?").

 

http://www.thespymap.com/

 

O nas | Galeria | Gościli u nas | Anna Kaszuba-Dębska | Łukasz Dębski | księgarnia | archiwum | kontakt | księga gości
© 2018 - Cafe Szafe - Kawiarnia w Krakowie, ul. Felicjanek 10   kontakt »