Newsletter

Wydarzenia

   

8-11 maja 2014 [czwartek-niedziela]: 12. urodziny Cafe Szafe

Sporo już wody w Wiśle upłynęło, od kiedy pierwsi goście przekroczyli bramy Szafowego mikrokosmosu. Sporo barmanów, osobliwych klientów, znakomitych muzyków i literatów przewinęło się przez lokal. Szafa ma 12 lat.

   

11 kwietnia 2014 [piątek]: koncert - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą

SMKKPMzO to wyjątkowy kolektyw muzyczno-kabaretowy, czerpiący bez skrępowania ze wszystkich gatunków i konwencji w muzyce, malując swój własny, unikalny obraz świata w krzywym zwierciadle czarnego humoru.

   

8 marca 2014 [sobota]: koncert - Karpov not Kasparov (RO)

Bardzo ciekawy skład odwiedził Cafe Szafe 8 marca. Rumuński duet Karpov not Kasparov (Valeriu Borcos - klawisze, Eduard Gabia - bębny) zagrał set muzyki elektro-jazzowo-orientalnej do multimedialnej szachownicy!

   

17-31 stycznia 2014: "Miasto Polskie" - wystawa malarstwa Shinyi Ayamy

Pewnego miłego dnia zapukał do nas pewien miły Japończyk.

   

11 stycznia 2014 [sobota]: Minifestiwal Andrzeja Zauchy

W najbliższych okolicach 65 urodzin krakowskiego barda wszechczasów w Cafe Szafe odbył się wyjątkowy wieczór poświęcony tej postaci!

 

O życiu i przebojach Zauchy opowiedziały najbliższe znane mu osoby. Wyświetliliśmy też dokument. Wieczór dopełniła część muzyczna w formule specjalnego Open Mike'a!

   

31 grudnia 2013 - Sylwester z Wielkim Gatsbym w Cafe Szafe!

Wielki Gatsby nawiedził Szafę w ostatnią noc sylwestrową! Mieliśmy prawdziwą imprezę w klimacie prohibicji.

   

21 listopada 2013 [czwartek]: koncert - Zapaska (UA)!

Jedna z największych rewelacji ukraińskiej sceny muzyki alternatywnej pojawiła się 21 lutego na koncercie w Cafe Szafe! Zapaska to elektro-akustyczny duet grający indie-pop z Ukrainy. Ianina Shpachynska i Pavlo Nechytajlo tworzą muzykę za pomocą tradycyjnych instrumentów oraz
elektroniki.

   

26 października 2013 [sobota]: DZIADOWEEN 2013 !!!

Impreza jesieni w Cafe Szafe, czyli połączenie klasyki halloowen z iście słowiańską energią - szykujcie stroje!

 

Zaczynamy o 20:00.

   

26 października 2013 [sobota]: koncert - Amusing Companions

Jedną z większych atrakcji tegorocznego Dziadoween w Cafe Szafe będzie występ Amusing Companions - oldskulowego projektu muzycznego nawiązującego formuły do Vocal Trio.

 

Zapraszamy!

   

Cafe Szafe na 3. Targach Książki dla Dzieci

Jakie książki warto czytać dzieciom? Co łączy Koziołka Matołka z Gutenbergiem? Jak smakują lektury? Kiedy odbywa się Zlot Bajkowych Postaci? Gdzie można znaleźć rozsypane literki z Abecadła Juliana Tuwima? Czy Tuwimowa Lokomotywa wciąż kursuje? Jak duże są prawdziwe smoki? Na takie oraz inne pytanie można było sobie odpowiedzieć odwiedzając 3. Targi Książki dla Dzieci, jakie odbyły się w dniach 7-9 czerwca w hali przy ul. Centralnej w Krakowie.

 

Oczywiście na targach nie zabrakło też naszego Szafowego stoiska.

   

23-24 października 2013 [środa-czwartek]: Cafe Szafe na Conrad Festival

23  i 24 października w Cafe Szafe odbędą się niektóre wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada! Gorąco zapraszamy na nocne czytanie z gośćmi festiwalu i slam poetycki. Fragmenty ze swoich książek czytać będą: Abeer Soliman, Bettina Spoerri, Svenja Herrmann, Iryna Vikyrchak i wielu innych!

   

18-21 maja [sobota-wtorek]: zdjęcia do filmu "Anioł"

W dniach 18-21 maja 2013 już po raz ostatni Cafe Szafe użyczyło swojego wnętrza ekipie filmowej, która pracuje nad filmem "Anioł" opartym na prozie Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". W rolach głównych zobaczymy: Roberta Więckiewicza, Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Mariana Dziędziela, Kingę Preis, Izę Kunę, Iwonę Bielską, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego oraz Jacka Braciaka. Premiera 2014.

   

29 maja 2013 [środa]: spotkanie autorskie z Jakubem Szamałkiem

29 maja gościliśmy spotkanie autorskie towarzyszące premierze drugiej powieści Jakuba Szamałka - archeologa, absolwenta Oksfordu i Cambridge i autora bloga na portalu tygodnika "Polityka", który parę lat temu zabrał się - z wielkim powodzeniem - za pisanie kryminałów. Spotkanie prowadził Paweł Chowaniec z Antyradia.

 

Start: 19.00

Wstęp: wolny

   

9-12 maja 2013 [czwartek-niedziela]: Szafa Skarbów - wielkie urodziny Cafe Szafe

Już w ten weekend Szafie wkrótce stuknie 11 lat. Zapraszamy na nadzwyczaj wylewne i bogate w atrakcje obchody tego wydarzenia!

   

9-31 maja 2013: wystawa fotografii - "人造花", czyli Sztuczne Kwiaty

11 urodziny Szafy zaczęliśmy 9 maja od kulturalnego spotkania przy kieliszku wina i suto zastawionym stole. Przez cały maj wisiały w Szafie zdjęcia...sztucznych kwiatów.

« [1] [2] [3] [4] »
O nas | Galeria | Gościli u nas | Anna Kaszuba-Dębska | Łukasz Dębski | księgarnia | archiwum | kontakt | księga gości
© 2018 - Cafe Szafe - Kawiarnia w Krakowie, ul. Felicjanek 10   kontakt »