Newsletter

Wydarzenia

   

23-24 października 2013 [środa-czwartek]: Cafe Szafe na Conrad Festival

23  i 24 października w Cafe Szafe odbędą się niektóre wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada! Gorąco zapraszamy na nocne czytanie z gośćmi festiwalu i slam poetycki. Fragmenty ze swoich książek czytać będą: Abeer Soliman, Bettina Spoerri, Svenja Herrmann, Iryna Vikyrchak i wielu innych!

   

18-21 maja [sobota-wtorek]: zdjęcia do filmu "Anioł"

W dniach 18-21 maja 2013 już po raz ostatni Cafe Szafe użyczyło swojego wnętrza ekipie filmowej, która pracuje nad filmem "Anioł" opartym na prozie Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". W rolach głównych zobaczymy: Roberta Więckiewicza, Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Mariana Dziędziela, Kingę Preis, Izę Kunę, Iwonę Bielską, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego oraz Jacka Braciaka. Premiera 2014.

   

29 maja 2013 [środa]: spotkanie autorskie z Jakubem Szamałkiem

29 maja gościliśmy spotkanie autorskie towarzyszące premierze drugiej powieści Jakuba Szamałka - archeologa, absolwenta Oksfordu i Cambridge i autora bloga na portalu tygodnika "Polityka", który parę lat temu zabrał się - z wielkim powodzeniem - za pisanie kryminałów. Spotkanie prowadził Paweł Chowaniec z Antyradia.

 

Start: 19.00

Wstęp: wolny

   

9-12 maja 2013 [czwartek-niedziela]: Szafa Skarbów - wielkie urodziny Cafe Szafe

Już w ten weekend Szafie wkrótce stuknie 11 lat. Zapraszamy na nadzwyczaj wylewne i bogate w atrakcje obchody tego wydarzenia!

   

9-31 maja 2013: wystawa fotografii - "人造花", czyli Sztuczne Kwiaty

11 urodziny Szafy zaczęliśmy 9 maja od kulturalnego spotkania przy kieliszku wina i suto zastawionym stole. Przez cały maj wisiały w Szafie zdjęcia...sztucznych kwiatów.

   

Premiera nowego opowiadania Łukasza Dębskiego

Nakładem "Świata Książki" ukazał się 7 listopada tom "Zachcianki", będący zbiorem opowiadań erotycznych czołowych twórców polskiej sceny literackiej.

 

Pośród trzymających w połowie drogi między odwagą i subtelnością tekstów Sylwii Chutnik, Manueli Gretkowskiej i Jacka Dukaja znalazła się również relacja z jesiennej podróży do Drohobycza autorstwa właściciela Cafe Szafe - Łukasza Dębskiego! Podszyta nieprzeciętnym poczuciem humoru gawęda zdecydowanie wyróżnia się na tle całości.

 

Zapraszamy do lektury!

   

24 listopada 2012 [sobota]: koncert Sešli se

Czeski duet Sešli se (czyli "Zeszli się") zagra 24 listopada swój pierwszy koncert w Krakowie. Zaprezentuje autorskie piosenki w duchu muzyki country grane na własnoręcznie wykonanych instrumentach, których (jak zapewniają sami muzycy) przewinie się podczas występu co najmniej sześć. To zupełnie wyjątkowi ludzie z masą ciekawych pomysłów i wielkim zapałem do grania. Zapraszamy!

 

Start: 20.00

Wstęp: wolny

   

14 października 2012 [niedziela]: Ben Caplan na ostatnim koncercie w Krakowie!

Tuż przed powrotem do rodzinnej Kanady swoje niepowtarzalne show dał w Cafe Szafe objawienie tegorocznej edycji Green Zoo Festiwal, wschodząca gwiazda północnoamerykańskiego folku i godny następca Toma Waitsa, człowiek z niespotykaną charyzmą i sceniczną siłą, charczący i ryczący, jedyny i niepodrabialny Ben Caplan!

 

Sala pękała w szwach, a część osób obserwowała występ z zewnątrz przez okna! Zapraszamy do oglądania minigalerii z tego nietuzinkowego wydarzenia.

   

27 października 2012 [sobota]: Szafowe Dziadoween

Spontaniczna akcja łączenia tradycji halloween z rodzimymi dziadami po raz kolejny pod dachem Cafe Szafe! Rok temu były wróżby, dziwaczne stroje, zjadacze mózgów, "drinky" z zaświatów i liście na podłodze. Tym razem było chyba jeszcze lepiej!

 

Zapraszamy do oglądania galerii z sobotniego wieczoru.

   

8 września 2012 [sobota]: III święto ulicy Felicjanek

Już za nami coroczna fiesta na przyległej do lokalu ulicy! Jak zawsze Cafe Szafe była integralną częścią imprezy. O 14:00 otworzyliśmy targi handmade, gdzie każdy mógł znaleźć drobiazg dla siebie. Od późnego popołudnia na rozłożonej na ulicy scenie trwały koncerty. Zagrali Don't Ask Smingus, Victor Magnussen, Igor Herzyk i Teddy Jr. Nieczęsto zdarza się, by w jednym miejscu grali po sobie tacy muzycy! A to nie był koniec atrakcji tego wieczoru na Felicjanek.

 

Zapraszamy do oglądania minigalerii:

   

8 czerwca 2012 [piątek]: wielki koncert Vladimirskiej i See-Saw

To było bez wątpienia wydarzenie ubiegłego czerwca! Na wyjątkowy koncert przyjechał do nas retro-cyrkowo-folkowy kwintet Vladimirska, o którym nie bez powodu zaczyna się robić głośno tak w Krakowie, jak za naszą zachodnią granicą.

 

Zespół wystąpił razem z akustycznym duetem See-Saw, który swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał właśnie w Cafe Szafe.

 

Koncert odbył się pod patronatem Krakowskiej Sceny Muzycznej.

   

7 czerwca 2012 [czwartek]: koncert ukraińskiego duetu indie-folkowego MavbyDavby

Niedługo przed otwarciem Euro w swoją pierwszą muzyczną podróż po Polsce ruszyła lwowska formacja indie-rockowa MavbyDavby (czyli Miałby-Dałby).

 

Duet tworzony przez Mariana Pyrozoka i Ljubko Marasza zaraził publiczność absurdalnym poczuciem humoru i wielkim potencjałem muzycznym. Prosimy o więcej!

   

21 kwietnia 2012 [sobota]: koncert Przytuły & Kruka

Właśnie tego dnia, w wypełnionej po brzegi sali, swoje niepowtarzalne show dali czarujący mimiką Bartek Przytuła i szalejący na gitarach Tomek Kruk. Młode talenty polskiego bluesa zapadły głęboko w pamięć wszystkim, którzy zdecydowali się udać tego dnia do Szafy.

   

11 września 2011 godz.19.00 WRZEŚNIOWY OPEN MIKE W CAFE SZAFE

OTWARTA SCENA MUZYCZNA CAFE SZAFE.

Zapraszamy wszystkich, którzy grają i śpiewają.

Prowadzenie Igor Herzyk.

www.facebook.com/event.php

« [1] [2] [3] [4] »
O nas | Galeria | Gościli u nas | Anna Kaszuba-Dębska | Łukasz Dębski | księgarnia | archiwum | kontakt | księga gości
© 2017 - Cafe Szafe - Kawiarnia w Krakowie, ul. Felicjanek 10   kontakt »