Newsletter

Wydarzenia

   

Cafe Szafe na 3. Targach Książki dla Dzieci

Jakie książki warto czytać dzieciom? Co łączy Koziołka Matołka z Gutenbergiem? Jak smakują lektury? Kiedy odbywa się Zlot Bajkowych Postaci? Gdzie można znaleźć rozsypane literki z Abecadła Juliana Tuwima? Czy Tuwimowa Lokomotywa wciąż kursuje? Jak duże są prawdziwe smoki? Na takie oraz inne pytanie można było sobie odpowiedzieć odwiedzając 3. Targi Książki dla Dzieci, jakie odbyły się w dniach 7-9 czerwca w hali przy ul. Centralnej w Krakowie.

 

Oczywiście na targach nie zabrakło też naszego Szafowego stoiska.

   

23-24 października 2013 [środa-czwartek]: Cafe Szafe na Conrad Festival

23  i 24 października w Cafe Szafe odbędą się niektóre wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada! Gorąco zapraszamy na nocne czytanie z gośćmi festiwalu i slam poetycki. Fragmenty ze swoich książek czytać będą: Abeer Soliman, Bettina Spoerri, Svenja Herrmann, Iryna Vikyrchak i wielu innych!

   

18-21 maja [sobota-wtorek]: zdjęcia do filmu "Anioł"

W dniach 18-21 maja 2013 już po raz ostatni Cafe Szafe użyczyło swojego wnętrza ekipie filmowej, która pracuje nad filmem "Anioł" opartym na prozie Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". W rolach głównych zobaczymy: Roberta Więckiewicza, Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Mariana Dziędziela, Kingę Preis, Izę Kunę, Iwonę Bielską, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego oraz Jacka Braciaka. Premiera 2014.

   

29 maja 2013 [środa]: spotkanie autorskie z Jakubem Szamałkiem

29 maja gościliśmy spotkanie autorskie towarzyszące premierze drugiej powieści Jakuba Szamałka - archeologa, absolwenta Oksfordu i Cambridge i autora bloga na portalu tygodnika "Polityka", który parę lat temu zabrał się - z wielkim powodzeniem - za pisanie kryminałów. Spotkanie prowadził Paweł Chowaniec z Antyradia.

 

Start: 19.00

Wstęp: wolny

   

9-12 maja 2013 [czwartek-niedziela]: Szafa Skarbów - wielkie urodziny Cafe Szafe

Już w ten weekend Szafie wkrótce stuknie 11 lat. Zapraszamy na nadzwyczaj wylewne i bogate w atrakcje obchody tego wydarzenia!

   

9-31 maja 2013: wystawa fotografii - "人造花", czyli Sztuczne Kwiaty

11 urodziny Szafy zaczęliśmy 9 maja od kulturalnego spotkania przy kieliszku wina i suto zastawionym stole. Przez cały maj wisiały w Szafie zdjęcia...sztucznych kwiatów.

   

Premiera nowego opowiadania Łukasza Dębskiego

Nakładem "Świata Książki" ukazał się 7 listopada tom "Zachcianki", będący zbiorem opowiadań erotycznych czołowych twórców polskiej sceny literackiej.

 

Pośród trzymających w połowie drogi między odwagą i subtelnością tekstów Sylwii Chutnik, Manueli Gretkowskiej i Jacka Dukaja znalazła się również relacja z jesiennej podróży do Drohobycza autorstwa właściciela Cafe Szafe - Łukasza Dębskiego! Podszyta nieprzeciętnym poczuciem humoru gawęda zdecydowanie wyróżnia się na tle całości.

 

Zapraszamy do lektury!

   

24 listopada 2012 [sobota]: koncert Sešli se

Czeski duet Sešli se (czyli "Zeszli się") zagra 24 listopada swój pierwszy koncert w Krakowie. Zaprezentuje autorskie piosenki w duchu muzyki country grane na własnoręcznie wykonanych instrumentach, których (jak zapewniają sami muzycy) przewinie się podczas występu co najmniej sześć. To zupełnie wyjątkowi ludzie z masą ciekawych pomysłów i wielkim zapałem do grania. Zapraszamy!

 

Start: 20.00

Wstęp: wolny

   

14 października 2012 [niedziela]: Ben Caplan na ostatnim koncercie w Krakowie!

Tuż przed powrotem do rodzinnej Kanady swoje niepowtarzalne show dał w Cafe Szafe objawienie tegorocznej edycji Green Zoo Festiwal, wschodząca gwiazda północnoamerykańskiego folku i godny następca Toma Waitsa, człowiek z niespotykaną charyzmą i sceniczną siłą, charczący i ryczący, jedyny i niepodrabialny Ben Caplan!

 

Sala pękała w szwach, a część osób obserwowała występ z zewnątrz przez okna! Zapraszamy do oglądania minigalerii z tego nietuzinkowego wydarzenia.

   

27 października 2012 [sobota]: Szafowe Dziadoween

Spontaniczna akcja łączenia tradycji halloween z rodzimymi dziadami po raz kolejny pod dachem Cafe Szafe! Rok temu były wróżby, dziwaczne stroje, zjadacze mózgów, "drinky" z zaświatów i liście na podłodze. Tym razem było chyba jeszcze lepiej!

 

Zapraszamy do oglądania galerii z sobotniego wieczoru.

   

8 września 2012 [sobota]: III święto ulicy Felicjanek

Już za nami coroczna fiesta na przyległej do lokalu ulicy! Jak zawsze Cafe Szafe była integralną częścią imprezy. O 14:00 otworzyliśmy targi handmade, gdzie każdy mógł znaleźć drobiazg dla siebie. Od późnego popołudnia na rozłożonej na ulicy scenie trwały koncerty. Zagrali Don't Ask Smingus, Victor Magnussen, Igor Herzyk i Teddy Jr. Nieczęsto zdarza się, by w jednym miejscu grali po sobie tacy muzycy! A to nie był koniec atrakcji tego wieczoru na Felicjanek.

 

Zapraszamy do oglądania minigalerii:

   

8 czerwca 2012 [piątek]: wielki koncert Vladimirskiej i See-Saw

To było bez wątpienia wydarzenie ubiegłego czerwca! Na wyjątkowy koncert przyjechał do nas retro-cyrkowo-folkowy kwintet Vladimirska, o którym nie bez powodu zaczyna się robić głośno tak w Krakowie, jak za naszą zachodnią granicą.

 

Zespół wystąpił razem z akustycznym duetem See-Saw, który swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał właśnie w Cafe Szafe.

 

Koncert odbył się pod patronatem Krakowskiej Sceny Muzycznej.

   

7 czerwca 2012 [czwartek]: koncert ukraińskiego duetu indie-folkowego MavbyDavby

Niedługo przed otwarciem Euro w swoją pierwszą muzyczną podróż po Polsce ruszyła lwowska formacja indie-rockowa MavbyDavby (czyli Miałby-Dałby).

 

Duet tworzony przez Mariana Pyrozoka i Ljubko Marasza zaraził publiczność absurdalnym poczuciem humoru i wielkim potencjałem muzycznym. Prosimy o więcej!

   

21 kwietnia 2012 [sobota]: koncert Przytuły & Kruka

Właśnie tego dnia, w wypełnionej po brzegi sali, swoje niepowtarzalne show dali czarujący mimiką Bartek Przytuła i szalejący na gitarach Tomek Kruk. Młode talenty polskiego bluesa zapadły głęboko w pamięć wszystkim, którzy zdecydowali się udać tego dnia do Szafy.

« [1] [2] [3] [4] »
O nas | Galeria | Gościli u nas | Anna Kaszuba-Dębska | Łukasz Dębski | księgarnia | archiwum | kontakt | księga gości
© 2017 - Cafe Szafe - Kawiarnia w Krakowie, ul. Felicjanek 10   kontakt »