Newsletter

Wydarzenia

   

Premiera nowego opowiadania Łukasza Dębskiego

Nakładem "Świata Książki" ukazał się 7 listopada tom "Zachcianki", będący zbiorem opowiadań erotycznych czołowych twórców polskiej sceny literackiej.

 

Pośród trzymających w połowie drogi między odwagą i subtelnością tekstów Sylwii Chutnik, Manueli Gretkowskiej i Jacka Dukaja znalazła się również relacja z jesiennej podróży do Drohobycza autorstwa właściciela Cafe Szafe - Łukasza Dębskiego! Podszyta nieprzeciętnym poczuciem humoru gawęda zdecydowanie wyróżnia się na tle całości.

 

Zapraszamy do lektury!

   

24 listopada 2012 [sobota]: koncert Sešli se

Czeski duet Sešli se (czyli "Zeszli się") zagra 24 listopada swój pierwszy koncert w Krakowie. Zaprezentuje autorskie piosenki w duchu muzyki country grane na własnoręcznie wykonanych instrumentach, których (jak zapewniają sami muzycy) przewinie się podczas występu co najmniej sześć. To zupełnie wyjątkowi ludzie z masą ciekawych pomysłów i wielkim zapałem do grania. Zapraszamy!

 

Start: 20.00

Wstęp: wolny

   

14 października 2012 [niedziela]: Ben Caplan na ostatnim koncercie w Krakowie!

Tuż przed powrotem do rodzinnej Kanady swoje niepowtarzalne show dał w Cafe Szafe objawienie tegorocznej edycji Green Zoo Festiwal, wschodząca gwiazda północnoamerykańskiego folku i godny następca Toma Waitsa, człowiek z niespotykaną charyzmą i sceniczną siłą, charczący i ryczący, jedyny i niepodrabialny Ben Caplan!

 

Sala pękała w szwach, a część osób obserwowała występ z zewnątrz przez okna! Zapraszamy do oglądania minigalerii z tego nietuzinkowego wydarzenia.

   

27 października 2012 [sobota]: Szafowe Dziadoween

Spontaniczna akcja łączenia tradycji halloween z rodzimymi dziadami po raz kolejny pod dachem Cafe Szafe! Rok temu były wróżby, dziwaczne stroje, zjadacze mózgów, "drinky" z zaświatów i liście na podłodze. Tym razem było chyba jeszcze lepiej!

 

Zapraszamy do oglądania galerii z sobotniego wieczoru.

   

8 września 2012 [sobota]: III święto ulicy Felicjanek

Już za nami coroczna fiesta na przyległej do lokalu ulicy! Jak zawsze Cafe Szafe była integralną częścią imprezy. O 14:00 otworzyliśmy targi handmade, gdzie każdy mógł znaleźć drobiazg dla siebie. Od późnego popołudnia na rozłożonej na ulicy scenie trwały koncerty. Zagrali Don't Ask Smingus, Victor Magnussen, Igor Herzyk i Teddy Jr. Nieczęsto zdarza się, by w jednym miejscu grali po sobie tacy muzycy! A to nie był koniec atrakcji tego wieczoru na Felicjanek.

 

Zapraszamy do oglądania minigalerii:

   

8 czerwca 2012 [piątek]: wielki koncert Vladimirskiej i See-Saw

To było bez wątpienia wydarzenie ubiegłego czerwca! Na wyjątkowy koncert przyjechał do nas retro-cyrkowo-folkowy kwintet Vladimirska, o którym nie bez powodu zaczyna się robić głośno tak w Krakowie, jak za naszą zachodnią granicą.

 

Zespół wystąpił razem z akustycznym duetem See-Saw, który swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał właśnie w Cafe Szafe.

 

Koncert odbył się pod patronatem Krakowskiej Sceny Muzycznej.

   

7 czerwca 2012 [czwartek]: koncert ukraińskiego duetu indie-folkowego MavbyDavby

Niedługo przed otwarciem Euro w swoją pierwszą muzyczną podróż po Polsce ruszyła lwowska formacja indie-rockowa MavbyDavby (czyli Miałby-Dałby).

 

Duet tworzony przez Mariana Pyrozoka i Ljubko Marasza zaraził publiczność absurdalnym poczuciem humoru i wielkim potencjałem muzycznym. Prosimy o więcej!

   

21 kwietnia 2012 [sobota]: koncert Przytuły & Kruka

Właśnie tego dnia, w wypełnionej po brzegi sali, swoje niepowtarzalne show dali czarujący mimiką Bartek Przytuła i szalejący na gitarach Tomek Kruk. Młode talenty polskiego bluesa zapadły głęboko w pamięć wszystkim, którzy zdecydowali się udać tego dnia do Szafy.

   

11 września 2011 godz.19.00 WRZEŚNIOWY OPEN MIKE W CAFE SZAFE

OTWARTA SCENA MUZYCZNA CAFE SZAFE.

Zapraszamy wszystkich, którzy grają i śpiewają.

Prowadzenie Igor Herzyk.

www.facebook.com/event.php

   

Fotorelacja z 6 SZAFOBRANIA

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom czerwcowego Szafobrania. Ogromne podziękowania naszym współorganizatorom czyli dla fantastycznego MIASTA KOBIET.

Równiez napisała o nas Wysoka-blogerka:

wysoka-bloggerka.blogspot.com/2011/06/szafobranie-z-miastem-kobiet.html

   

Fotorelacja z KONCERTU ZESPOŁU HOLDEN

23 lipca 2011 w sobotę godz. 20:00 odbył sie w Cafe Szafe KONCERT zespołu HOLDEN. Koncert organizowany wraz z Krakowską Sceną Muzyczną.


foto Rafał Sagan (ravs.net)
www.facebook.com/pages/Cafe-Szafe/106275032761656#!/media/set/

   

Fotorelacja z koncertu Teddy Jr.

W czwartek 14 lipca odbył się kolejny koncertw  Cafe Szafe - zagrał holenderski songwriter Teddy Jr. z zespołem https://www.facebook.com/event​.php?eid=222879897746824
   

1 Targi Książki dla dzieci za nami.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z naszego stoiska targowego. Na warsztatach prowadzonych przez Anię Kaszubę-Dębską i portal bajkopisarze.pl, tworzyliśmy najdłuższą książkę podróżniczą. Osiągnęlismy długość 65 metrów.

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

www.facebook.com/media/set/

   

Fotorelacja ze spotkania z koreańską pisarką

Cafe Szafe gościło w czerwcu SHIN KYUNK SOOK autorkę przetłumaczonej na 27 języków książki pt. "Zaopiekuj sie moja mamą" wydaną nakładem wydawnictwa Kwiaty Orientu.

« [1] [2] [3] [4] »
O nas | Galeria | Gościli u nas | Anna Kaszuba-Dębska | Łukasz Dębski | księgarnia | archiwum | kontakt | księga gości
© 2018 - Cafe Szafe - Kawiarnia w Krakowie, ul. Felicjanek 10   kontakt »